Romotop

Romotop

O společnosti Romotop

Romotop spol. s r.o.Firma ROMOTOP spol. s r.o. vznikla 31. srpna 1992. Významně ovlivnila průnik krbových kamen na český trh. Z původní malosériové výroby Romotopu se postupně v Suchdole nad Odrou vyvinulo pracoviště s nejmodernějším technologickým zázemím, silným konstrukčním a obchodním potenciálem.

Dlouholetá spolupráce s nejnáročnějšími evropskými zákazníky, nadšení a iniciativa klíčových spolupracovníků umožnily vybudovat firmu, kterou odborná veřejnost často označuje jako nejmodernější výrobní závod v Evropě. Výrobní proces s velkým podílem robotizace probíhá na 30.000 m2. Pružnost v dodávkách zákazníkovi je podpořena 10.000 m2 skladovacích ploch a vlastní kamionovou dopravou.

Inovace a vývoj Romotopu

V oblasti designu, vývoje a kvality spalování patří Romotop mezi inovátory. Toto umožňuje Romotopu být jedineční ve schopnosti individuálně přistupovat k zákazníkovi a rychle reagovat na jeho přání.

Každý z výrobků, který opouští brány závodu Romotop, je praktickým výsledkem synergie všech 550 zaměstnanců. Vnitřní klima společnosti vytváříme tak, aby inspirovalo pracovníky k maximálnímu přínosu pro firmu a zákazníka. Originalita a kreativita je oceňována možností seberealizace a profesního růstu.
Inovace a vývoj

Dnešní doba předkládá oboru krbových kamen a krbových vložek opravdu náročné cíle. Na rozdíl od dob minulých, po nás požaduje nejen nevšední estetický zážitek, ale zejména vysokou účelnost výrobku a jeho vysokou efektivitu a ekologičnost. Naše výrobky se v moderních domácnostech stále častěji stávají nejvýznamnějšími zdroji tepla.

Právě proto byl ve firmě Romotop vytvořen inovační tým, mající za úkol posouvat krbová topidla směrem k vysoce účinným, čistě pracujícím strojům.
Díky svému etickému kodexu, prosazuje firma Romotop ve svých inovativních řešeních vždy ekologii a ekonomičnost provozu. Cílem inovačního týmu je přinášet nová technická řešení zejména v oblasti návrhu spalovacích komor, navazujících spalinových cest a řízení spalovacího procesu. Výsledkem tohoto úsilí jsou již dnes výrobky dosahující mnohem stabilnějšího průběhu hoření v širokém intervalu tepelných výkonů. Firma Romotop je mimo jiné vlastníkem patentu přinášejícího zákazníkům teplovodní výměník, jenž dosahuje vyššího přenosu tepla do topného média a zajišťuje menší množství škodlivin produkovaných spalováním biomasy.

Design Romotop

Uplatňování principů průmyslového designu se v průběhu let výroby krbových kamen stalo ve firmě Romotop samozřejmostí. Tuzemské i zahraniční trhy jsou přesyceny nabídkou produktů různého provedení i odlišné kvality. Konkurence je dnes obrovská. Kupující jsou stále náročnější, díky i médiím informovanější a dokáží se lépe orientovat v nabídce zboží na trhu.
Firma ROMOTOP má dnes řadu zkušeností se stavbou krbových kamen, je vybavena špičkovou technikou, disponuje moderním výrobním zařízením. Má vlastní vývojové pracoviště a zkušený vývojový tým pracovníků.

Firma Romotop prezentuje svou produkci na významných veletrzích jak v tuzemsku tak i v zahraničí. Není náhodou, že krbová kamna Romotop jsou na trhu velmi úspěšná a i odbornou veřejností hodnocena velmi kladně. O tom svědčí i řada ocenění, nominací a uznání v soutěžích designů Design centra ČR. Úspěšná byla kromě jiných i kamna Etna, která získala cenu top Platinum Adex Award for Design Excellence v USA.

Výrobky Romotop

Dnešní neustále rostoucí ceny energií a zvyšující se nároky na ekonomiku provozu u všech domácích spotřebičů se promítají také do oblasti vytápění domácností pomocí krbů. Tato skutečnost nás přivedla k myšlence zabývat se vývojem a konstrukcí nové generace krbových vložek.

Různé varianty krbových vložek Romotop KV025 nabízí široké možnosti využití v moderních, klasických i rustikálních krbových obestavbách.
Díky velkoplošnému prosklení krbové vložky si můžete vychutnávat příjemnou sálavou energii a teplo plápolajícího ohně v jeho plné kráse.
Stále čisté sklo krbových dvířek je jednou z výhod důmyslného rozvedení vzduchů do prostoru krbové komory, topeniště, a umocňuje celkový dojem z pohledu do hořícího krbu.
Krbové vložky modelových řad Romotop KV025A a Romotop KV025F se díky svému vysokému, štíhlému a přiměřeně hlubokému topeništi výtečně hodí především pro menší, ale výkonné krby u zákazníků s nedostatkem prostoru v interiéru. Speciální konstrukce umožňuje citlivou regulaci výkonu v rozmezí 2-14 kW!

Krbové vložky řady Romotop DYNAMIC jsou konstruovány z kvalitní litiny v kombinaci se speciální silnostěnnou ocelí CORTEN A, která svým jedinečným chemickým složením vykazuje mnohem lepší korozivzdorné a žáruvzdorné vlastnosti než materiály běžné jakosti.
Komora je vyložena kvalitními šamotovými deskami, které udržují ve spalovací komoře vysokou a stálou teplotu, důležitou pro kvalitní sekundární spalování.Korpus krbové vložky je svařovaný, což zaručuje vysokou a dlouhověkou těsnost komory důležitou právě pro kvalitní proces spalování a především pro jeho účinnou regulaci. Rám dveří, dvířka, dno topeniště, rošt, zarážka jisker, kopule a hrdlo kouřovodu se spalinovou klapkou jsou vyrobeny z kvalitní litiny.
Popelník je vyroben z korozivzdorného materiálu ELO-ZN (popel je silně alkalický a agresivní). Jímka popelníku je součástí korpusu a je hermeticky těsná. Popelník je vybaven důmyslným víkem s jednoduchým zaklapovacím mechanismem pro snadnou bezprašnou manipulaci při vynášení popela a vybírá se přes odklápěcí litinový rošt topeniště.Stavitelné nohy podstavce umožňují nastavení jeho výšky v rozmezí 300 – 450 mm. Úchyty po stranách krbové vložky usnadňují manipulaci při jejím ustavování.
Použité materiály zaručují dlouhou životnost krbové vložky, a to nám umožňuje poskytovat záruku 7 let na korpus! Prodloužená záruka je však podmíněna. Prodej, instalace a obestavby řady Romotop DYNAMIC provádí pouze autorizované osoby, jejichž seznam naleznete na www.romotop.cz/cz/prodejci-kv-romotop.php?kraj=PA.

Moderní systém sekundárního spalování Romotop EEEC (Economy – Ecology - Emission Control) zajišťuje vysokou účinnost spalování (až 85%) a ekonomiku provozu. Splňuje ty nejpřísnější evropské normy a emisní limity! Tento systém spalování je výsledkem dlouholetého vývoje a profesionální práce v konstrukci krbových spalovacích komor u krbových kamen a krbových vložek ROMOTOP.

Do komory modelových řad Romotop KV025 A, F, L a M neustále proudí cca 5% z celkového objemu vzduchu pro hoření – tzv. bezpečnostní vzduch. Ten zabraňuje vzniku výbušné směsi při možném neodborném ovládání (zamezení) přísunu vzduchu v prvních etapách spalovacího procesu. Bezpečnostní vzduch proudí přes klapku ovládání sekundárního vzduchu. Primární vzduch je regulován na 100%, což při jeho zastavení způsobuje, že má krbová vložka vlastnosti bezroštového topeniště s jímkou a popelníkem.

Krbové vložky Romotop DYNAMIC jsou určeny výhradně ke spalování dřeva a dřevěných briket. Doporučujeme kvalitní palivo s vlhkostí pod 20%. Čerstvé a nedostatečně vysušené dřevo je příčinou vysokého obsahu emisí ve spalinách. Na stěnách komory, na skle, na kouřovodech a v komíně se potom usazují těžké saze a tvoří se dehet. Vysoký obsah vody v palivu zároveň stále ochlazuje proces spalování a výrazně tak snižuje jeho kvalitu a účinnost. Vysoká teplota spalin umožňuje za krbovou vložku nainstalovat tepelné a akumulační výměníky, což následně zvyšuje účinnost celého krbu, a tím dochází k maximálnímu využití energie z paliva.

Romotop CPV – Centrální Přívod Vzduchu (varianty Romotop KV 025 F, Romotop KV 025 L a Romotop KV 025 M) umožňuje přivádět do spalovací komory krbové vložky vzduch pro hoření z exteriérů, předsíní a technických místností. Krbové vložky s CPV nejsou závislé na množství vzduchu ve vytápěném prostoru, neodebírají mu jeho přirozenou vlhkost, nesnižují kvalitu vzduchu a obsah kyslíku v interiéru. Přispívají tak nejen k udržení příjemného klimatu Vašeho domova, ale také snižují náklady na energii (nespotřebovává se v domě již jednou ohřátý vzduch). Krbová vložka s Romotop CPV je velmi vhodná pro stavby krbů v nízko-energetických domech.

Elektronická regulace hoření navíc přináší možnosti, jak prodloužit proces hoření a interval přikládání, zvýšit bezpečnost provozu a zamezit neekonomickému topení a přetápění krbu (klapka centrálního přívodu vzduchu je ovládaná řídicí jednotkou a servomotorem v závislosti na momentální fázi hoření a výstupní teplotě spalin).
Krby s Romotop KV 025 chrání rodinný rozpočet, zdraví nás i našich dětí, a zároveň se podílí na vytváření příjemné atmosféry spokojeného domova.

Zobrazit všechny položky Romotop spol. s r.o.

Využijte státních dotací na pořízení


Nová zelená úsporám

Dotace Státního fondu životního prostředí

V rámci programu Nová zelená úsporám nabízíme instalaci:

 • Solárních systémů
 • Krbových kamen na biomasu s teplovodním výměníkem s ruční dodávkou paliv
 • Uzavřených krbových vložek s teplovodním výměníkem
 • Krbových kamen nebo vložek na biomasu s teplovodním výměníkem se samočinnou dodávkou paliva
 • Kotlů na biomasu s ruční dodávkou paliva
 • Kotlů na biomasu se samočinnou dodávkou paliva
Nová zelená úsporám

Kotlíková dotace


Dotace Evropské unie, Ministerstva životního prostředí a Pardubického kraje
Kotlíková dotace Ministerstvo životního prostředí a Evropská unie
Pardubický kraj předpokládá vyhlášení 4. výzvy pro získání Kotlíkové dotace již v září 2018. My splňujeme všechny podmínky pro získání Kotlíkové dotace.
Chcete spolupracovat s námi?
 • FAQ
 • +420 725 881 098
  +420 777 235 662
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Copyright © 2019 Krby kamna Kalous. Všechna práva vyhrazena.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.