Menu
Cart

Želetavská kamna

zeletavska-kamna

Historie firmy Brabenec na Vysočině sahá až do roku 1922, kde v obci Lesonice Jan Brabenec se svým společníkem Antonínem Böhmem zakládá strojírnu. V roce 1930 přesouvá Jan Brabenec svou strojírnu do obce Želetava a pokračuje jako samostatný živnostník. V meziválečném období se strojírna soustřeďuje na výrobu strojů pro zemědělství, lihovarnictví i pro ostatní oblasti související se zpracováním zemědělských produktů a také vyrábí motory na dřevoplyn. Jan Brabenec i jeho nástupce syn Josef Brabenec jsou autory řady dobových patentů a zlepšovacích návrhů.

V období 2. světové války se strojírna zaměřuje mimo jiné na úpravu pohonu automobilů na dřevoplyn a pomáhá místním zpracovatelům překonat nelehké období.

Rok 1948 přerušil rodinnou podnikatelskou tradici firmy Brabenec v Želetavě. Přesto zůstává Josef Brabenec v čele podniku až do 80 let.

Restituční nárok v 1993 znamenal návrat strojírny brabenec v Želetavě. Synové Josef a Jiří zde zahajují výrobu nerezových stanic pro ověřování bytových a průmyslových průtokoměrů a měřičů tepla. Postupně přibývá další strojírenská výroba z černé a nerez oceli.

V roce 1996 se majitel Josef Brabenec rozhodl, že si domů pořídí kamna. Žádná kamna bohužel neuspokojovala jeho představy o profesionálním vytápění a designu. Rozhodl se tedy, že využije své strojírny a společně se svými zaměstnanci vyrobil první Želetavská kamna. Základními požadavky bylo dokonalé spojení užitných vlastností hoření, sálání, akumulace a design. Velice brzy se ukázalo, že přátelé a známí touží mít právě taková kamna. Tak začíná výroba prvních kusů kamen a po certifikaci v roce 2000 se výroba Želetavských kamen rozbíhá naplno. Od začátku vývoje a výroby Želetavských kamen razíme jednoduchou cestou. Jedině kvalitní materiály a profesionální práce zaručí zákazníkovi očekávanou užitnou hodnotu. Firma Brabenec nevyrábí tisíce, ale pouze stovky kamen a krbových vložek ročně, a proto si může individuální přístup k zákazníkovi dovolit. Přinášíme našim zákazníkům řešení na míru a právě v tom je naše síla.

Pokud hledáte kvalitní český produkt od tradiční české rodinné firmy z Vysočiny a nechcete mít kamna, kterých se ročně prodají tisíce kusů v hobby marketech, jsou pro Vás Želetavská kamna správnou volbou. Naše péče nekončí montáží kamen. Jsme schopni zákazníkovi poskytnout i pravidelný servis a údržbu před topnou sezónou, která je, podobně jako u automobilů, velice důležitá pro optimální provoz kamen.

Tradiční a profesionální topení

Za Želetavskými kamny stojí výzkum, dlouholeté zkušenosti a selský rozum. Náš tým pracuje na neustálém zlepšování Želetavských kamen a krbových vložek. Pochopitelně nejlepší nápady vznikají přímo při topení v kamnech. Proto naši zaměstnanci ve svých domovech i u nás v Želetavě topí v našich kamnech a krbových vložkách. Jejich poznatky z praxe jsou pak tím nejcennějším. Proto Želetavská kamna získala i řadu ocenění.

Pojďte se s námi vrátit k tradičním hodnotám a přirozenému koloběhu přírody. Topení dřevem a pohled do ohně provází člověka od počátku. Poznejte znovu, jak příjemný je pocit zdravého sálavého tepla z našich Želetavských kamen.

krby & kamna Kalous

Kontaktní informace

Adresa:

V Tejnecku 175
Chrudim, 537 01
Česká republika

mobil:+420 777 235 662
mobil:+420 739 203 151
e-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pracovní doba Chrudim:

pondělí až pátek 9 - 12 13 - 17

Pracovní doba Havlíčkův Brod:

Pondělí 9-12 12.30 - 16
Úterý 9 - 12 13 - 17
Středa 9 - 12 12.30 16
Čtvrtek 9 - 12 13 -17
Pátek 9 - 12 13.30 - 16

Pracovní doba Hradec Králové :

pondělí až pátek 9 - 12 13-17

Log In or Register

fb iconLog in with Facebook